Kožená pohovka

Zařizujete si byt? Vybíráte pohovky? Poradíme vám!

Pohovky

Různé pohovky do různých obýváků

Pokud si chcete vybrat nejlepší pohovku, měli byste její koupi věnovat tolik času, jako kdybyste kupovali auto. Nákup pohovky je opravdu náročným úkolem, protože správná pohovka musí plnit ta nejpřísnější kritéria. Rovněž si připravte dostatečný finanční obnos, který budete muset na kvalitní pohovku vynaložit.

Nespěchejte

Dopřejte si dostatek času v prodejně na vyzkoušení pohovky. Pokud si na ní sednete jen na několik sekund, nezískáte kompletní obraz o tom, jak se vám na ní bude sedět, například pokud budete v televizi sledovat nějaký film. Dobrý prodejce to chápe, a proto vám při zkoušení vyjde vstříc. Při zkoušení různých poloh si nezapomeňte sundat boty, abyste se plně vžili do role. Doma totiž také nechodíte na pohovku v botách.

Vyzkoušejte pohovky v různých stylech

Kožená pohovka

Kožená stylová pohovka je nadčasová

Vyzkoušejte všechny možné styly pohovek a ujistěte se, že je zkoušíte stylem, jakým byste pohovku používali doma. Líbí se vám sedět s nohami do tureckého sedu? Rádi si na pohovku leháte? Jak se cítíte, když sedíte ve středu? Zvažte výšku a hloubku sezení. Rozkládací pohovka by měla být lehce manipulovatelná a zároveň by vám měla být dobrou oporou sedací části a páteře, když na ní sedíte.

Testujte různé výplně

Každý člověk považuje za pohodlí něco jiného. Někdo preferuje spíše měkčí sedací soupravu, kde si lehne a zaboří se do ní. Jiný zase preferuje tvrdší matraci, protože se mu na ní lépe sedí. Pokud nemáte žádnou preferovanou tvrdost matrace pohovky, doporučujeme vám vyzkoušet různé matrace různé tvrdosti, abyste zjistili, jaká tvrdost je ta, která vám bude vyhovovat. Je to opravdu důležité. Pohovka se totiž nekupuje na jeden nebo dva roky. Z toho vyplývá, že pokud si vyberete špatnou matraci, budete na ní muset sedět několik let, pokud se tedy nerozhodnete pro koupi nové pohovky.

Vyzkoušejte různé povrchové úpravy

Pohovky

Kombinace materiálů se snadněji ladí s ostatním nábytkem

Každá látka, ze které jsou pohovky vyrobené, vám dodá jiný pocit. Může se vám líbit vzhled se silnou texturou tkaniny, ale bude se vám stejný materiál líbit i na dotek? Zdá se vám, že povrch je příliš kluzký? Nelíbí se vám, jaký zvuk vydává kůže při přesunu váhy?

Pohovky, které jejich majitelé využívají neustále, by měli požadavkům vyhovovat na 100%. Při zvažování textilie pozorujte, zda se nekrčí. Pokud je látka krčivá, znamená to, že je tenčí a může se po čase poškodit, například roztrhnout. Pohovky z nekrčivých látek vám naopak vydrží roky v původním stavu.

Napsat komentář