Expanzní zbraň volně prodejná od 18 let

Expanzní zbraně patří do skupiny plynových zbraní, kterým zvykneme říkávat i „plynovky“. Ve smyslu zákona o zbraních patří expanzní zbraň do kategorie D. Pojmenování plynová pistole nebo revolver je již běžně zažitý. Tyto zbraně, jinak volně prodejné od 18 let, jsou určeny více méně na sebeobranu a střílí se obrannými plynovými náboji s účinnými látkami PV nebo CS. Plynovou pistoli můžeme používat ik startovací střelbě akustickými náboji při různých závodech. Takový slepý nebo poplachový náboj se používá k výstřelu plynovou pistolí světlice nebo šrapnel. Velmi zajímavým koníčkem je také vyhledávat tyto zbraně na sběratelské účely, protože v mnoha případech jde o věrohodné repliky ostrých originálů.

expanzní zbraň

Pokud jste přesvědčeni, že na vás útočník útočí s jasným účelem ublížit vám, v tom momentě použijte expanzní zbraň.

Expanzní zbraň jako pistole nebo revolver

Plynové zbraně koupíte v podobě pistolí nebo revolverů, které jsou vždy přesvědčivou replikou ostrých zbraní. Věřte, že jejich věrohodný vzhled má svůj význam při jejich případném použití proti útočníkovi. Základní rozdíl mezi těmito dvěma expanzními zbraněmi je například to, že s revolverem jednodušší manipulujete a je okamžitě použitelný. Právě to je důvod, proč se doporučují převážně ženám. Pistole má dokonce větší kapacitu zásobníku a také o něco delší účinný dostřel.

expanzní zbraň

Pokud plynovou expanzní zbraň plánujete nosívat u sebe častěji, doporučujeme dokoupit si opaskové nebo podpažní pouzdro.

Kdy použít expanzní zbraň?

Použijte expanzní plynovou zbraň pouze v případě vážného ohrožení života vás nebo vašich blízkých v situaci, kdy neexistuje jiná možnost sebeobrany. Pokud jste přesvědčeni, že na vás útočník útočí s jasným účelem ublížit vám, v tom momentě použijte expanzní zbraň a snažte se ho zasáhnout. Zbraň ale nikdy neukazujte, pokud vám nehrozí bezprostřední nebezpečí. Takové plynové expanzní zbraně se doporučují nosit u sebe v případech, kdy chodíte v pozdních nočních hodinách nepříliš bezpečnými částmi míst, když potřebujete někam převést cennosti nebo peníze, případně v situacích, kdy se domníváte, že můžete být terčem útoku. Pokud plynovou expanzní zbraň plánujete nosívat u sebe častěji, doporučujeme dokoupit si opaskové nebo podpažní pouzdro.

Napsat komentář