pánské košile

Umíte si uvázat kravatu k pánské košili v anglickém stylu?

Často se zamýšlíme nad tím, jakým způsobem si uvázat šál, šátek a u pánů především jako uvázat kravatu či motýlek k pánské košili? I když jsou vázanky nedílnou součástí pánského odívání, ne všem mužů se jeví vázání kravaty ke košili jako jednoduchá a bezproblémová záležitost. Ještě dříve než však získáte potřebnou praxi ve vázání kravaty a naučíte se alespoň jeden či dva základní uzly (protože způsobů jak uvázat kravatu je skutečně dost), měli byste ovládat pár důležitých zásad správného nošení pánské košile a vázanky.

pásnké košile

Jednobarevné pánské košile se nejsnáze kombinují s kravatami a doplňky

Pánské košile s vázankou – jak je nosit

Pánské košile jsou oblečením, které nejeden muž využije několik krát ročně, nebo i každý pracovní den. Pokud tedy nosíte pánské košile, určitě nošení kravaty pro vás není ničím novým. Víte však jak je správně uvázat? Prvním pravidlem je, že kravatu je třeba vázat pokaždé nově a nezlehčovat si to odkládáním uvázanej kravaty s uzlem do skříně jako to mnozí páni dělají. Důležité je i dodržení určité délky při vázání tak, aby konec kravaty zakrýval sponu opasku na kalhotách. Ani šířka kravaty vám nemůže být lhostejná a vždy by měla odpovídat typu postavy (úzké kravaty = vyšší a štíhlejší muži, širší kravaty = pevnější stavění muži). Podobně je to i při výběru uzlu, kde se širší typy uzlů více hodí k širším postavám. Velmi stylové pánské kravaty nejrůznějších barev i vzorů, jakož i různé pánské košile, si můžete vybrat i na stránkách www.panskaelegancia.sk.

pánské košile

Velmi stylové vázání úzké kravaty pro mladé štíhlé pány

Umíte uvázat kravatu na slavnostní příležitost?

Na slavnostní a oficiální příležitost se výborně hodí pánské košile s vázankou s tzv. uzlem Windsor, který patří k širším typům uzlem a hodí se k rozevřeným širším límcem. Jak uvázat kravatu na tento elegantní anglický styl? Přední strana kravaty je směrem od nás v pozici – širší konec vpravo a úzký konec vlevo (špička užšího konce by měla končit přibližně nad břichem). Široký konec přesuneme doleva přes úzký a dále vnitřní stranou smyčky nahoru (kolem krku), vrátíme se vnějškem smyčky dolů, doleva a široký konec přesuneme doprava pod úzký. Pokračujeme vnější stranou smyčky nahoru a vrátíme se vnitřní částí smyčky dolů doprava. Široký konec přesuneme doleva přes úzký a provlékneme jej vnitřní stranou smyčky kolem krku nahoru, přes přední smyčku, kterou jsme tím vytvořili, se vrátíme širokým koncem a jeho tahem dolů uzel utáhneme. Pánské košile s takto uvázanou kravatou jsou skutečně elegantní a vhodně zvolené. Nikdy však nezapomínejte i na zbytek vašeho oblečení a zejména vhodnou pánskou obuv pro dokonalý vzhled.

 

Napsat komentář