boty na svatbu

Svatební boty vybírejte srdcem!

Svatební boty by vás měly na první pohled zaujmout, po prvním vyzkoušení uchvátit a po prvním kroku chytit za srdce. Přesně tímto by se měly ženy řídit při výběru bot a to obzvlášť, pokud se jedná o obuv, která je určena pro jejich velký den. Není to ovšem jediné pravidlo. Dalšími důležitými aspekty jsou cena, výška a šířka podpatku, materiál, ze kterého je svatební bota vyrobena a podobně. I když jsou to důležité aspekty, určitě by se jimi nemělo začínat. Svatba je jenom jednou za život a není nutné zde příliš šetřit. Právě proto by se každá žena měla řídit 3 kroky, které byly zmíněny na začátku odstavce. Dále zmíněna kritéria použijte pouze v případě, pokud vás uchvátí několik bot a vy si musíte vybrat pouze jedny.

boty

Zvolte pohodlné boty, které vystihují i váš styl

Jaký zvolit podpatek, špičku a materiál?

Nikde není napsáno, že svatební boty musí být lodičky na vysokém podpatku. Stejně krásné a elegantní mohou být i balerínky nebo sandále. U určitých typů svateb jsou dokonce tyto typ svatebních bot lepší a preferovanější. Na druhou stranu je nutno podotknout, že lodičky působí elegantněji, proto jsou stále „jedničkou“ mezi svatebními boty.

Je důležité, abyste si vybrala takovou svatební obuv, ve keteré se cítíte pohodlně, tudíž není až tak důležité, zda budou mít boty otevřenou nebo zavřenou špičku. Uvědomte si, že v těchto botách strávíte velkou většinu dne – proto potřebujete takové, ve kterých vás nebudou bolet nohy, a tuto zátěž zvládnete. Samozřejmě, že do teplejších měsíců jsou vhodnější volbou svatební boty s otevřenou špičkou a do zimních naopak se zavřenou, ale mějte na paměti, že nejdůležitější je vždy pohodlí vašich nohou.

Materiál by měl ladit se šaty a doplňky. Dnešní moderní nevěsty často volí boty s aplikací krajky, někdy i v barevnějším provedení. Klasikou však zůstávají svatební boty potažené saténem nebo semišem. Taková obuv má tu výhodu, že se dá obarvit a tudíž použít vícekrát.

boty

I balerínky mohou okouzlit

Vždyť boty budou celou dobu pod šaty, nikdo je neuvidí!

Tuto větu určitě vysloví, nebo na ni pomyslí, většina nevěst. Opak je však pravdou. Nikdy nevíte, co se stane. Ať už nešťastnou náhodou nebo když si budete muset z nějakého důvodu vyhrnout šaty, odhalíte svou obuv, která nebude perfektní nebo nebude ladit se šaty, a každý si toho všimne. Vyberte si proto takovou svatební obuv, kterou si budete pamatovat do konce života. Je to pouze jedna položka, která určitě váš svatební rozpočet nezruinuje.

Napsat komentář