niche parfémy

Niche parfémy a jejich alchymie

Vlastníte nebo jste vlastnili niche parfém? Pokud ne, po tomto článku jistě budete jeden brzy s oblibou používat.

Niche parfémy se skládají z mnoha luxusních, ale i netradičních přísad. Svou jedinečnost si drží i ne právě běžnou dostupností na našem trhu. Niche parfémy a jejich výroba se drží dlouholeté parfumérské a sklářské tradice. Nejsou pouze parfémem, ale i malým uměleckým dílem.

niche parfémy

Nafhat Al Bukhor se řadí medzi niche parfémy

Jaké je jejich tajemství?

 

Kromě složení se odlišují od běžně dostupných designérských parfémů a voňavek procesem výroby, který striktně navazuje na tradiční parfumérství. Příprava dokonalého niche parfému může totiž trvat i desetiletí! Parfémy, kromě dodržování tradice, která se dědí z generace na generaci, jsou vyráběny s nejkvalitnějších surovin, jako jsou laoské dřevo, jasmín, stříbrné kadidlo, damašská růže a jiné.

Niche parfémy jsou projevem originality, kreativity a někdy i špetky blázna v nás. Věděli jste, že některé obsahují dokonce střelný prach, či absinth? Přesto nejsou módním výstřelkem, ale spíše parfémem tradic. Niche parfémy jsou spojením parfumérské tradice a moderní inovace.

niche parfémy

Niche parfémy a IbDaa

Designérské vs. niche parfémy

 

Aka je mezi nimi rozdíl? Ten nejzásadnější, jak jsme již zmínili, je v přístupu při procesu jejich tvorby. Designérské parfémy se vyrábějí na zakázku, aby ladily s image daného módního domu (Dior, Chanel, …), a jejich hlavní motivací je prodej. Parfuméři jim kromě stálých vůní dodávají také nové, „limitované edice“, kdy platí kvantita nad kvalitu. Stále častěji se však stává, že designérské značky vytvářejí i speciální parfémy pro své náročné zákazníky, které můžeme zařadit mezi niche. V případě niche se hovoří o „vysokém parfumérství“, kdy je důležitý samotný parfém a ne značka. Niche si koupíte nejen kvůli vůni, ale i kvůli příběhu a osobě, která za ním stojí. Jednoduše si vás zcela podmaní. Je však třeba myslet na to, že niche není pro každého. Musíme na ně mít kuráž. Někdy může trvat i několik týdnů, měsíců, než si vyberete ten svůj. Musíte zkoušet, čekat hodiny, abyste ucítili jednotlivé části parfému (hlava, srdce, základ). Nespěchejte, ale užijte si toto voňavé dobrodružství.

Napsat komentář