kuchyňský dřez

Kuchyňský dřez – důležitá součást kuchyně

K zařizování kuchyně novou kuchyňskou linkou neodmyslitelně patří i výběr nového dřezu a vodovodní baterie, protože již při plánování kuchyňské linky a výběru konkrétních kuchyňských skříněk musíte mít jasno v tom, jak a kam plánujete dřez umístit a na základě toho volíte tzv. dřezovou skříňku např. rohovou, případně vyvýšenou. Plánujete mít klasický rovný dřez přímo pod oknem s pěkným výhledem nebo ve formě ostrůvku či vyvýšeného rohu? Nezapomínejte, že vše souvisí se vším, a tak rozvody vody či odtoku budete muset brát při umísťování kuchyňského dřezu v úvahu, podobně jako i umístění případné myčky nádobí, která by měla být co nejblíže k dřezu.

kuchyňský dřez

Moderní kuchyňský dřez

Jaký dřez si vybrat?

Pokud již máte jasno v tom, jaký tvar a umístění dřezu vám bude vyhovovat ve vaší kuchyni, je načase se rozhodnout i o tom, z jakého materiálu by měl být váš nový dřez zhotoven. Vybrat si můžete dřez nerezový, keramický, z přírodního i umělého kamene či granitový, který je skvělou kombinací přírodního a umělého materiálu. Granitové dřezy nabízejí moderní design, více barevných možností (v barvě dřezu si můžete zvolit i baterii) a jsou vysoce kvalitní a odolné vůči mechanickému poškození i vysokým teplotám.

Velkým plusem je i snadná údržba a barevná stálost a mínusem může být vyšší cena. Nerezový dřez je výhodnější svou nižší cenou a patří k dřezem s poměrně dobrou kvalitou a odolností, při delším či nešetrném používání se však menším škrábancům nevyhnete a je také třeba důkladněji ho čistit a leštit. Je však vhodným kompromisem mezi cenou a kvalitou.

dřez

Zajímavé a praktické řešení kuchyňského dřezu

Design a typ dřezu je také důležitý

Dřez si vybíráme i na základě jeho designu a typu provedení, např. rohové dřezy s jednou vaničkou a plochou na odkapávání nádobí po obou stranách, ale také rohové či klasické rovné dvojité dřezy, nebo jednovaničkové dřezy s plochou na odkapávání nádobí vlevo či vpravo. Velmi moderní jsou i komfortní granitové dřezy s výsuvnou odkapávací mřížkou z nerezu. Více info ZDE.

Napsat komentář