Pohovky

Které pohovky jsou nejlepší?

Pohovky

Kožené nebo látkové pohovky do obýváku?

Pokud si představíme obývací pokoj, tak asi nikomu nebudou v představách chybět dvě věcí – televize a pohovka. Tyto dvě dominanty obývacích pokojů musíme vybírat důkladně a hlavně výběr již zmíněné pohovky může být někdy velice náročný. Správná pohovky by měla být v prvním řadě v harmonii se vzhledem s charakterem celého pokoje.

Kůže versus látka

Tento odvěký problém se snažili odborníci rozlousknout už několikrát, ale zatím vždy bezúspěšně. Každá z těchto dvou látek má svá pro i proti. Právě proto vám doporučujeme přečíst si následující článek, kde se dočtete, jakými vlastnostmi ta či ona látka disponuje a na co dávat pozor při výběru pohovky. Dávné mýty o tom, že kožené sedačky sou mohutné a nemoderní a látkové jsou sice levné, ale nekvalitní, výrobci dávno vyvrátili. Pokud se podíváte do jakéhokoliv obchodu nebo si prohlédnete jakýkoliv katalog, určitě všude najdete moderní kožené sedačky nebo kožené sedačky, které vydrží dlouho. Při samotném výběru materiálu je potřebné uvážit všechny možnosti a aspekty. Pořídit si koženou sedačku pro vás bude znamenat velkou zodpovědnost. Vyžaduje si totiž potřebnou pozornost a péči a navíc není jedno, kam takovou sedačku postavíte. Koženou sedačku byste neměli vystavovat přímému slunečnímu záření, ale zároveň by neměla být dále než 0,5 metru od zdroje tepla. Velkou výhodou je naopak dlouho trvající skvělý vzhled takové sedačky. Někde je uváděno, že při správné údržbě a péči vám taková sedačky vydrží i 4x déle než ta látková. I když dlouhověkost látkových sedaček není právě jejich silnou stránkou, i ty mají své výhody. Například široká barevná škála nebo menší nároky a náklady na péči. Ovšem, co oceníte asi nejvíce, tak látkové sedačky jsou o mnoho levnější než ty kožené.

Jak se o pohovky starat?

Pohovky

Kvalitní kožené pohovky vám vydrží roky

U kožených sedaček je kromě správné polohy důležité i to, abyste ji minimálně jednou za týden očistili navlhčeným hadříkem (stará rada praví, že hadřík je dobré namočit do mléka) a dvakrát do roka tak pohovce dopřát ozdravnou kúru. Co se látkových pohovek týče, tak ty není potřeba čistit tak často a hlavně by se na ně neměly používat žádné chemikálie. Rovněž je důležité, abyste nezapomínali na to, že pokud se rozhodnete vaši sedačku vysávat, tak určitě ne na plný výkon vysavače.

V konečném důsledku jsme v tomto článku nevyřešili otázku, která sedačka je lepší, takže vám poradíme pouze to, že se při jejím výběru řiďte našimi radami a vyberte si tu, která se vám bude nejvíce líbit a nejvíce hodit do obývacího pokoje.

Napsat komentář