kouzelník

Kouzelník a nebezpečné triky

Kouzelník je člověk, který nám pro naše pobavení předvádí různé triky. Během dlouhé historie vzniklo množství triků, které se postupem času měnily a vylepšovaly. Některé triky jsou lepší, jiné horší, některé nás pobaví a jiné nás zase po celou dobu jejich trvání udržují v neustálém stavu napět, jak všechno dopadne. Každý kouzelník se chce určitě stát slavným a nezapomenutelným. Tyto, mnohdy nesmyslné, závody mohou končit i tragicky. Kouzelníci kvůli novým trikům často zacházejí do extrémů, kde už reálně hrozí riziko zranění nebo smrti. Proto je velice nutné ovládat své triky na 100%.

Klasické triky, které předvádí téměř každý kouzelník

kouzelník

Kouzelník Houdini při úniku z kazajky

Určitě jste už slyšeli o triku, kdy kouzelník rozpůlí ženu na polovinu. Tento trik je možné předvést mnoha způsoby a to, jak na něj publikum zareaguje, závisí od asistentky a kouzelníka. Mezi další triky, které jste už určitě viděli, je propichování boxu s asistentkou meči. Celý trik probíhá tak, že kouzelník do boxu zasouvá meče v různých směrech a úhlech. Pokud je trik proveden úspěšně, končí tím, že asistentka vyleze ven z boxu bez jediného škrábance.

Kouzelník Houdini

Harry Houdini, známý jako Král úniků, kouzelník a iluzionista, jednoho dne při návštěvě ústavu pro mentálně narušené zpozoroval pacienta ve svěrací kazajce a všiml si, jak se z ní snaží mermomocí vysvobodit. To byl přesně ten impuls, který potřeboval. Svěrací kazajky v něm vzbudili ohromný zájem a rozhodl se využívat kazajku jako svou novou pomůcku. Král úniků se mu nepřezdívalo jen tak a samozřejmě se i z kazajky dokázal dostat. Vše zašlo až tak daleko, že se postupně pokoušel z kazajky dostávat pod vodou nebo pověšený hlavou dolů z jeřábu a podobně. Tento trik s kazajkou se stal vůbec nejznámějším trikem, co se úniků týče.

kouzelník

Chytání vystřelené kulky patří mezi nejnebezpečnější triky

Jeho dalším velmi známým trikem je vysvobození se z čínské vodní mučírny. Houdini byl do nádrže plné vody spuštěný hlavou dolů, zatímco nohy měl spoutané. Houdini si chtěl celý trik ještě zkomplikovat a tak nechal do nádrže potopit i mříže. Aby diváci viděli, že se nejedná o žádný podfuk, byla čelní stěna nádrže prosklená.

Nejnebezpečnější trik

Ze všech triků, je asi tím nejnebezpečnějším nebo konkrétně nejvíce život ohrožujícím trikem chytání kulky vystřelené ze zbraně. Při tomto triku kouzelník namíří na svou asistentku nebo asistenta a vystřelí. Na asistentce či asistentovi je pak, aby kulku chytil do rukou nebo zubů. Tento trik je iluzí, ale je velmi nebezpečný, což se již podepsalo pod mnoho rozsudků smrti. Trik dnes předvádí velmi málo kouzelníků a výrazně vám doporučujeme, abyste ho doma nezkoušeli.

Napsat komentář