čistení zbraně

Čištění zbraní – důležitá součást péče o zbraně

Pravidelná údržba, kontrola a čištění zbraní – to jsou všechno důležité kroky, které je třeba dodržovat a které mají výrazný vliv na jejich životnost. Alfou a omegou je však důkladná péče o zbraně – ta má největší vliv na jejich funkčnost a bezpečnost při jejich používání. Tohoto by si měl být vědom každý majitel nějaké zbraně. Pohodlnost, nedůslednost a povrchnost se v takovém případě opravdu nevyplácí. Nejenže se zbraň stane nespolehlivou, ale i rapidně stoupne nebezpečí při manipulaci s ní, a to může mít v konečném důsledku velmi vážné důsledky. Pokud zanedbáte péči o zbraň, může se vám stát, že vám v případě nějakých problémů se zbraní neuznají reklamaci.

čištění zbraní

Pro správné a bezpečné používání zbraně a její životnost je důležitá i pravidelná údržba

Zbavte zbraň nečistot – vyžadují si to i moderní zbraně

Ať se jedná o starší zbraň nebo o moderní, novou zbraň vyrobenou z materiálů odolných vůči korozi, např. z nerezu, každá vyžaduje svou péči. Čištění zbraní se jich týká stejně jako kterékoli jiné funkční zbraně. Nečistoty, kterých je třeba se pokaždé důkladně zbavit, se shromažďují právě ve vnitřní části zbraně. Není třeba se tedy spoléhat na fakt, že je zbraň kvalitní a nová, aby náhodou nedošlo k její selhání v tom úplně nejnevhodnějším okamžiku. Čištění zbraní zahrnuje rozebrání zbraně a důkladné prohlédnutí bezchybnosti všech jejích součástí. Pozorní musíme být už i při malé nenápadné trhlině, může být totiž nebezpečná a ohrozit naše zdraví.

čistené zbraní

Čištění zbraní by mělo být pro jejich majitele samozřejmost

Čištění zbraní je nejideálnější co nejdříve po střelbě

Základem pro čištění zbraní je správný čas čištění. Nejlépe uděláte, když zbraň vyčistíte v co nejkratší době po střelbě, protože usazeniny a nečistoty se nejlépe odstraňují za čerstva, dokud ještě nestihli zatvrdnout. K čištění zbraní existují na trhu různé účinné prostředky (např. čisticí sady, pasty a oleje) a součástí čištění by mělo být i mazání a konzervace. S takovými přípravky si zajistíte kompletní péči o vaši zbraň od A po Z a zbraně budou vypadat opravdu jako nové.

 

Napsat komentář