ambra

Ambra parfémy s vůní a barvou jantaru

Jantar je zkamenělá pryskyřice starověkých borovic stará několik desítek milionů let. V minulosti to bylo významné a vzácné zboží. Známá je tzv. jantarová cesta od Jaderského moře až po pobřeží dnešního Polska. Pro své vlastnosti a charakteristickou zlatavou barvu se z něj i dnes vyrábějí nádherné šperky. Tato tekutá pryskyřice má silné, hřejivé, balzamické a dřevité aroma. Ze samotného jantaru ale nelze vonnou esenci vyextrahovat. Pokud se tedy v popisu složení nebo názvu parfému objeví slovo ambra nebo ambrové tóny, myslí se tím, že parfém obsahuje složky, které vytvářejí ambrovou vůni. 

     Správnými kombinacemi mohou parfuméři vytvořit krásné bohaté akordy v parfémech. Ambra parfémy obsahují v sobě teplo a hloubku, díky čemuž jsou smyslné a jemně krémové. Široce používaná kombinace, nazývaná také ambrový akord, je bohatá směs vanilky, benzoinu, labdanu a pižma. Používají se také jeho variace, což vždy vede k tomuto bohatému slunečnímu pocitu. 

https://www.arabskeparfemy.cz/lamsalhub

Lams Al Hub EdP z řady Ambra parfémy

Ambra parfémy jsou kombinací různých esencí 

    Ambra není vonná esence, ale vonný tón vycházející z kombinace různých esencí. Společně vystihují vůni tekuté pryskyřice a barvy jantaru. Vyskytuje se většinou v základu orientálních parfémů a dodává jim exotický nádech a hloubku. V současné době se k výrobě ambrové vůně používá médium označované jako labdanum, což je lepkavá hnědá pryskyřice získaná z rostlin Cistus ladanifer a Cistus creticus. Dalším zdrojem esencí pro ambrové vůně je tonka neboli tonkové boby. Jako i fermentovaná semena stromu švestky obecné. K vytvoření ambrových tónů se také používají i takové ingredience jako je peruánský balzám a tolu balzám, benzoin, vanilka, přírodní pryskyřice styrax, mandle a tabák. 

ambra

Ambra je součástí parfému Sayadati

Oblíbenost ambra parfémů roste 

    Když mluvíme o jantarové vůni a barvě v souvislosti s parfémem, vždy se to týká hlavně celkového zážitku z vůně. Výrobci těchto originálních voňavek se často odkazují na jantarový akord. Ambra vůně jsou slunečné, teplé, bohaté a často smyslné. Platí to i pro značkový parfémový olej Linah – Ambre Mystique s tajemnou a silně návykovou vůní ambrovo-mošusovou. Tento ambra parfém v sobě ukrývá kouzlo orientu, dopřeje nám pocit luxusu a pro mnohé i pocity hříšného pokušení. 

Napsat komentář