airsoft

Airsoft a airsoftové zbraně

Airsoft je adrenalinová hra, která simuluje reálné bojové situace. Je to jakýsi druh vojenského sportu, ve kterém se ale nepoužívají žádné dresy. Jediné, co potřebujete je ochrana obličeje – hlavně očí a airsoftovou zbraň. Zbraně, kterými v airsoftu střílíte jsou reálné kopie skutečných zbraní a na rozdíl od paintballu se v něm nepoužívají barevné želatinové kuličky, ale lehké plastové kuličky – nazývané také BB. Ve srovnání s paintballem je zásah mnohem snesitelnější. Největší rozdíl mezi airsoftem a paintballem je právě v střelivu. Při paintballu je zásah evidentní, protože kulka zanechá na protihráči barevný flek. No při airsoftu žádný viditelný důkaz o zasažení protihráče neexistuje. Airsoft je založen na principu „fair play“, čili hráč se musí přiznat a hru automaticky opustit.

airsoft

Plynová airsoft pistole

Rozdělení airsoft zbraní

Stejně jako skutečné, tak i airsoftové zbraně můžeme rozdělit na dvě základní kategorie – krátké a dlouhé. Zbraň při výstřelu využívá píst a stlačený vzduch na vystřelení projektilu do prostoru. Airsoftové zbraně se dále dělí na manuální, plynové a elektrické. Nejdříve byly nejpopulárnější právě ty plynové, z nichž se munice vystřelovala hnacím plynem z plynových lahví. Dnes jsou ale nejkvalitnější elektrické zbraně, které mají vyšší spolehlivost a často i dostřel.

Manuální zbraně patří k nejdostupnějším a nejlevnějším. Fungují na stejném principu jako vzduchovky, tedy na stlačený vzduch. Před každým střílením musíte zbraň natáhnout – právě to je jejich velkou nevýhodou. Dostřel je kolem 15 metrů. Manuální airsoftová zbraň je ideální pro začátečníky – naučí vás základy taktiky a později vám zůstane jako záložní zbraň. Plynovky jsou poháněny stlačeným plynem, který se plní podobně jako plyn do zapalovače. Dělí se na blowbackové – mají zpětný chod (kopání zbraně) a automatické nabití po výstřelu – a neblowbackové – mají jednodušší mechanismus, pevný závěr a „nekope“. Cena neblowbackových je asi o polovinu nižší. Plynovky mají dostřel asi 20-30 metrů.

airsoft

Elektrická airsoftová zbraň

Elektrické airsoftové zbraně jsou nejlepší

Pokud se chcete airsoftu věnovat seriózní, dříve či později u elektriky skončíte. Elektrické airsoftové zbraně (Airsoft Electric Gun – AEG) jsou převážně dlouhé zbraně, poháněné elektromotorem, mají velkokapacitní zásobníky, velkou razanci, přesnost a dostřel. Na trhu jsou k dispozici také krátké elektriky, ale ty zdaleka nedosahují parametry dlouhých AEG nebo plynovek či manuálů. Využitelný dostřel je asi 30 metrů, po upgrade některé zbraně až přes 50 metrů. Elektrické airsoftové zbraně patří mezi nejpoužívanější zbraně. Airsoftové zbraně můžete nakupovat i ZDE.

 

Napsat komentář