webdesign

Webdesign a sociální média

webdesign

Webdesign a sociální média prostě patří k sobě

Sociální média jsou dnes už samozřejmou součástí nejen našeho soukromého života, ale i toho pracovního. Sociální média mají mnoho využití a to jak z důvodu udržování kontaktu se známými, tak i z důvodu firemního biznisu. Všimli jste si, že se sociální média čím dál tím více objevují na webových stránkách firem nebo na soukromých blozích? Není to nic neobvyklého, jelikož sociální média, jako například Facebook, Twitter, Google+ či dokonce Youtube nebo Pinterest jsou skvělým způsobem, jak efektivně firmu zviditelnit, zůstat v přímém kontaktu se zákazníky nebo sledovat zpětné reakce. Už tedy chápete, proč jsou sociální média tak nevyhnutná i pro webdesign vaší stránky?

Aby byla sociální média viditelná

Pokud chcete na vašich stránkách disponovat sociálními médii, měli byste určitě zajistit, že budou dostatečně viditelná. Pokud totiž chcete, aby měla nějaký efekt, musí si jich návštěvníci stránek všimnout. To znamená, že byste měli na stránkách dostatečně odprezentovat a zviditelnit sociální sítě, na kterých je firma registrovaná. Můžete tak učinit pomocí odkazů na jednotlivá média, nebo co je lepším řešením, vytvořit tlačítko, které každému hned objasní, o jakou sociální síť se jedná.

Taková tlačítka (social buttons) se dělí na tři skupiny – follow (sledovat), like (líbí se mi to) a share button (sdílet. Follow buttons by měl být umístěny na hlavní stránce a každé podstránce, ideálně v oblasti hlavičky nebo patičky, případně bočním panelu. Like a Share tlačítka se používají spíše pro konkrétní podstránky, na kterých jsou zajímavé články, galerie, …

Pokud se na vašich stránkách nachází množství článků, určitě není na škodu nechat prostor pro vyjádření se návštěvníků a čtenářů, kteří články přečetli. Dá vám to zpětnou reakci, na základě které můžete zhodnotit kvalitu vašich stránek. V případě, že budou feedbacky pozitivní, může vás potěšit, že jste odvedli skvělou práci. V opačném případě musíte něco zlepšit.

Webdesign pro návštěvníky

Chcete, aby se návštěvníci na vaší stránce z nějakého důvodu registrovali? I v takovém případě můžete využít sociální média. Projevuje se to tak, že ještě než vám vyskočí registrační formulář, může si zákazník vybrat způsob registrace – například přes Facebook, Twitter, Google+ nebo zda zvolí klasickou registraci vyplněním formuláře.

Zde máte důvody, proč jsou sociální média tak důležitá. Přidáte si je na stránky i vy?

Napsat komentář