šaty na svatbu

Šaty na svatbu – jak si vybrat ty správné?

šaty na svatbu

Šaty na svatbu pro nevěstinu mámu by měly být dokonalé, ale přitom decentní.

Svatba je velice společenskou událostí, a tak každá žena při pozvání na nějakou tu svatbu řeší jako první následující otázku „Co na sebe“? Svatba je příležitostí obléct si něco výjimečného, elegantního a slavnostního a nenaskytne se vám zase až tak často. Dokonalý vzhled není jen doménou nevěsty, ale každé ženy, která se takové akce zúčastní. Proto hned začíná řešit jaké šaty, boty, kabelku, líčení nebo účes zvolit.

Šaty na svatbu, které jsou tabu

Nezapomínejte však na základní pravidlo – nevěsta má ve svůj svatební den zazářit a měla by být tou jedinou, která bude na svatbě poutat pozornost, proto byste jí to neměly kazit. Z toho vyplívá, že bílé šaty jsou pro vás zcela určitě tabu. Tato barva je rezervována pouze pro nevěstu. Proto si raději zvolte šaty jiné barvy.

Šaty podle typu svatby

Šaty na svatbu vybíráme i podle ročního období nebo konkrétního typu svatby. Na každý z typů svatby (romantické, netradiční, extravagantní,…) se hodí jiné šaty. Například princeznovské šaty z romantické svatby se příliš nebudou hodit na svatbu ve stylu zahradní párty.

Šaty pro svatební mámu

Dalším důležitým kritériem při výběru šatů je to, zda se svatbu účastníte jako běžný host, nebo zastáváte některou z významnějších pozic jako například družička, svědek nebo svatební máma. Bez ohledu na to, zda je svatební máma mladší nebo starší, výběru šatů by měla věnovat velkou pozornost. Je totiž důležité, aby i ona na svatbě vypadala elegantně, decentně a neodhalovala více, než je potřebné. Pokud si jako svatební máma vyberete šaty některé z následujících barev – královská modrá, šedá, vínová, jemně pudrová nebo černá – určitě tím nic nepokazíte a splníte všechny požadavky na vaše šaty. Vše ještě můžete doplnit vhodnými doplňky a výsledek bude úžasný.

šaty na svatbu

Šaty na svatbu pro družičky většinou vybírá nevěsta, ale pokud si je vybíráte sama, klidně můžete sáhnout i po odvážnějších barvách.

Šaty pro družičky

Družičkovské šaty na svatbu mohou být o něco odvážnější. V dnešní době je běžnou věcí, že se nosí šaty nejrůznějších pastelových barev – žlutá, zelená, růžová nebo fialová. Zajímavě mohou působit i nejrůznější detaily jako například zdobení korzetu, lemu šatů nebo zajímavé vázání opasku.

Možností je doopravdy hodně a stačí jen najít tu pro vás ideální. Je důležité, aby šaty seděly vašemu typu postavy a abyste se v nich cítily pohodlně a příjemně během celé svatby.

Napsat komentář