nábytok

Nábytek pro vaši předsíň

nábytokPrvní dojmy a pocity jsou velmi důležité. Co se vašich příbytků týče, zde si každý udělá první dojem podle předsíně, protože je to první místo v domácnosti, které každý uvidí. Je tedy důležité, aby předsíň působila harmonicky a vytvářela příjemný pocit domova. Do předsíně vám doporučujeme umístit praktický nábytek, který poskytne dostatek úložného místa pro všechny potřebné části oblečení od kabátů, šál, čepic či rukavic až po množství bot, o které byste v předsíni určitě nechtěli zakopávat. Právě proto je téměř nedílnou součástí každé předsíně botník, kam si boty schováte. Pokud máte v předsíni čisto a pořádek, je to vizitka pro každého příchozího, že jste pořádní.

Jak vytvořit pěknou předsíň

Při zařizování předsíně máte na výběr ze dvou možností – buď se rozhodnete pro koupi kompletní předsíňové sestavy, nebo se pokuste jednotlivé komponenty nábytku vhodně zkombinovat sami podle svých možností a představ. V obou případech je základním kritériem velikost prostoru a tedy celková rozloha předsíně. Tomu je potřebné přizpůsobit i váš výběr.

Předsíňové sestavy jsou velmi oblíbené. Jejich velkou výhodou je to, že když je vidíme jako celek, dokážeme si představit, kolik zaberou prostoru v naší předsíni. To se o kombinování a vytváření vlastní sestavy říct nedá. Může se vám klidně stát, že vám pro některé prvky ve vaší předsíni nezbude místo. Proto je tento úkol o tolik náročnější než koupě kompletní sestavy, kterou stačí do předsíně pouze vhodně umístit.

Součástí předsíňových sestav bývá nejčastěji skříň s dostatečným úložným prostorem, případně se zrcadlem na dveřích, věšákový panel na kabáty a komoda nebo botník na odkládání obuvi.

Nábytek na míru

nábytokMnohdy je předsíň místem, kde se dají použít kusy nábytku, které byste jinde v domácnosti jen těžko použili. Takovým nábytkem je třeba vestavěná šatníková skříň. Pokud máte netypickou předsíň, můžete zvolit možnost výroby nábytku, který bude přesně na míru. V takovém případě však musíte počítat s tím, že si za takový nábytek budete muset připlatit a vyjde vás tedy dráž než nábytek, který byste běžně koupili v obchodě.

Pokud už máte správný nábytek pro vaši předsíň, nezapomínejte ani na kvalitní osvětlení a malé detaily či doplňky, jakými jsou například květiny.

Napsat komentář