skříně

Jak si vyrobit osvěžovač vzduchu do skříně

skříně

Chcete mít ve své skříni vůni?

Máte pocit, že z vaší skříně cítit zatuchlý pach ze starého dřeva? Nebo naopak cítíte „vůni“ nového laku? Anebo jen chcete udržet svěžest vašeho čerstvě vypraného prádla? Osvěžovač vzduchu vám v těchto případech pomůže nejlépe.

Voňavé skříně. Jak na to?

Na výrobu vlastního osvěžovače a pro „voňavou“ skříň potřebujete:

  • kousek kartonu (velikost záleží na tom, jak velký osvěžovač chcete mít)
  • kousek plsti (jednou tak velký, jako je karton)
  • kolínskou vodu nebo vaši oblíbenou voňavku
  • kancelářskou sešívačku (nebo jehlu a nit)
  • ozdobnou šňůrku nebo děrovačku a háček

Postup:

Vezměte tenký karton a nakreslete na něho tvar, který chcete, aby měl váš osvěžovač (kruh, čtverec, obdélník, trojúhelník…). Tento tvar vystřihněte. Pak si vezměte nachystanou plsť. Může to být zbytek starého koberce, plstěného potahu z polštáře apod. Podle vzoru vystřihnutého tvaru z kartonu vystřihněte tvar z plsti, 2x. Potom vezměte vaši oblíbenou vůni a nakapejte pár kapek na oba tvary z plsti. Obě části plsti a tvar z kartonu spojte dohromady sešívačkou nebo jehlou a nití (v tomto případě je dobré použít stejnou barvu nitě jako je plsť). Karton musí být uprostřed mezi částmi z plsti. Voňavkou pak znovu pokapejte celou plochu plsti z obou stran.

skříně

Vyrobte si vlastní osvěžovač vzduchu do skříně

Takto připravený osvěžovač bude trochu vlhký, proto ho nechte uschnout. Vždy ho sušte přirozeně, volně ve vašem bytě, nikdy ne venku nebo na radiátoru.

Nakonec udělejte malou dírku, kterou protáhnete ozdobnou šňůrku na zavěšení. Také můžete udělat děrovačkou otvor a pomocí háčku nebo hřebíku zavěsit osvěžovač do skříně.

Osvěžovače do skříně, komody, botníku

Pokud máte pocit, že vaše vůně ze skříně zmizela, můžete osvěžovač znovu pokropit voňavkou jako na začátku. Skříně vám pak budou vonět příjemně a dlouho. Takových osvěžovačů si můžete vyrobit, kolik chcete (se stejnými nebo s různými vůněmi) a dát je doma všude, kde chcete, aby vám to krásně vonělo – do botníku, do šuplíku v komodě a podobně.

Napsat komentář