clip in vlasy

Dámy, víte, jak se správně starat o clip in vlasy?

clip in vlasy

Chcete mít i vy dlouhé a husté vlasy?

Nová generace žen je zvyknutá na zkrášlování novými technikami a zjednodušenými pomůckami. Móda vždy byla a bude součástí žen (a mnoha mužů).

Takými zjednodušenými pomůckami jsou například i clip in vlasy. Tyto clip in vlasy jsou vlastně umělé nebo pravé lidské vlasy zapracované do clipů (pukaček), které si jednoduše připnete na vlasy vlastní. Clip in vlasy se připínají zespodu tak, aby nebyly vidět právě clipy/pukačky. Pokud je totiž připnete zespodu na své vlastní vlasy, ty vám clipy/pukačky překryjí a nikdo nepozná, že je máte. O takové vlasy – hlavně ty pravé lidské – je potřebné se správně starat, aby vám vydržely co nejdéle a rovněž, aby po celou dobu používání vypadaly co nejlépe.

Jak se tedy o clip in vlasy starat

Česání

clip in vlasy

Pokud máte přirozeně kudrnaté vlasy, můžete si pořídit stejně kudrnaté clip in vlasy

Především byste měli clip in vlasy pravidelně česat a umývat. Na česání používejte tupírovací hřeben nebo kartáč, který má husté štětinky. Pokud si nejste jistá příliš širokým výběrem hřebenů, poraďte se s odborníkem nebo si projděte diskusní fóra zaměřená na tuto problematiku. Zde vám mohou pomoci jak odborníci, tak i jiné ženy, které mají s tímto problémem zkušenosti. Před každou aplikací clip in vlasů je důležité, abyste si je důkladně rozčesala – jednak se zbavíte zamotaných konců a rovněž z nich odstraníte zbytky prachu a lehkých nečistot ze vzduchu, které se při nošení mohou na vlasy nalepit.

Umývání

Další kapitolou je umývání vlasů… I přímo před umýváním je velmi důležité vlasy dobře rozčesat. Samotný postup při umývání je následující. Nejdříve si musíte do umyvadla napustit vlažnou vodu, do které clip in vlasy namočíte. Při namáčení si však musíte dávat pozor, abyste si vlasy nezamotala, obzvlášť v případě, že jsou velmi dlouhé. Kromě vlažné vody musíte použít i mycí prostředek, kterým vlasy umyjete. Nejvhodnější je normální šampon, který používáte na mytí vlastních vlasů. Dále budete potřebovat i kondicionér, který na vlasy musíte aplikovat, aby byly pořád stejně hladké a jemné.

clip in vlasy

Velmi moderní jsou ombre clip in

Pokud jste tedy vlasy už namočili, přichází na řadu další krok a tím je samotné mytí vlasů. Vezměte si šampon a zlehka ho vtlačte do vlasů po jejich délce. Tento krok několikrát opakujte a poté vlasy opláchněte. Tím samým způsobem do vlasů aplikujte i kondicionér, ale pouze malé množství.

Potom, když clip in vlasy pořádně opláchnete a odstraníte z nich všechen šampon i kondicionér, zlehka je vyždímejte a přejeďte hřebenem. Následně vlasy položte na ručník a nechte přirozeně uschnout. Nikdy na usušení nepoužívejte fén. Sice si můžete říct, že tak sušíte i vlastní vlasy a nic se vám s nimi nestalo, ale clip in vlasy jsou na rozdíl od vašich vlastních již neživé a lehce by se mohlo stát, že je fénováním spálíte.

Stejně tak byste to v případě clip in vlasů neměli přehánět s jejich žehlením. Lepší je, pokud si pořídíte takové clip in vlasy, jaké vlasy máte, abyste je nemuseli přílišně tepelně upravovat. A rozhodně vaše clip in vlasy nikdy nebarvěte! Jak už bylo jednou zmiňováno, clip in vlasy nejsou „živé“ vlasy, a proto na to musíte brát ohledy.

Napsat komentář